Tari a DigestZen

Tari, celým jménem Tombouktou´s P´Aytarel, je velice starý pejsek plemene azawakh. Nedávno mu bylo 14 a čtvrt roku.

Azawakh, africký chrt, je přírodní plemeno, tedy plemeno, které je dílem přírody více než lidského šlechtění, s jedinečnou povahou, stavbou těla, a některými fyziologickými specifiky, kterými se odlišuje od psů, které vyšlechtil člověk. Mimo Afriku, kde žije poměrně krátce ve velice tvrdých podmínkách, se dožívá průměrně 12-13 let.

Tari je tedy opravdu psí kmet a jeho vysoký věk už mu dává někdy hodně zabrat. Je to náš přítel, tak se mu samozřejmě snažíme poskytnout co nejlepší péči. Bohužel se mu za posledního půl roku v trávicím systému přemnožila bakterie Citrobacter freundii, se kterou by si mladší, nevyčerpaný organismus dokázal poradit. To už bohužel není Tariho případ. Bakterie mu způsobuje nadýmání, nafukuje se mu žaludek, bolí ho bříško. Opakovaně bere antibiotika, ovšem nepohoda zažívání se tím úplně vyřešit nedá. Už jsme nevěděli, jak našemu starému příteli ulevit… a pak jsme se dozvěděli o kapslích DigestZen.

DigestZen zafungoval jako zázrak… pohlazení utrápeného psího bříška. Předtím Tari po jídle nechtěl ležet, točil se, popocházel, nafoukl se mu žaludek a ozvy jeho trávení připomínaly startující motor. Po podání DigestZenu takové potíže mizí. Zhruba do 20 minut po podání se vždy Tarimu uleví, a úleva je nejen vidět na pohodě pejska, ale je i slyšet a cítit… jistě chápete, jak to myslím. A náš starý čtyřnohý přítel je opět v pohodě.

                                                                 Jana Vrbacká http://www.azawakh-czech.estranky.cz/

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.