O mně

můj příběh a jak to všechno začalo ...

\"Neptejte se, co svět potřebuje. Ptejte se, co vás oživuje. Protože svět potřebuje lidi, kteří skutečně žijí\". 

Howard Thurman

Narodila jsem se před půl stoletím do doby, která nepřála přírodnímu léčení - podobně jako ta dnešní. Byla jsem chronicky nemocné, neduživé dítě. Antibiotika jsem polykala jedno za druhým a ve školce ani ve škole jsem se nikdy neobjevila na více než 2-3 dny - pak mě opět sklátila nová nemoc. Trvalo to až do doby, než mě dětská lékařka poslala do ozdravovny.

V jinak příšerném prostředí dětské ozdravovny připomínající vojenský lágr se mi dostalo 3 zásadních věcí: čerstvého vzduchu, pravidelného pohybu – dlouhé procházky hustými lesy na Vysočině - a pravidelného jídla, které do mě vpravovali často téměř násilím. Nedostala jsem ani jeden lék. A po dvou měsících jsem se vrátila jako celkem zdravé dítě. Bludný kruh nemocí se přerušil.

Bylo mi tehdy sedm let a tento zážitek pro mě znamenal zásadní převrat v názorech na zdraví a léčení. Jak je možné, že současná lékařská věda se všemi svými prostředky, znalostmi a léky mi za celých sedm let nedokázala obnovit zdraví? A změna prostředí, lesy, příroda a pohyb to dokázaly? Bez jediného léku?

Moje víra v lékaře a v postupy současné medicíny tehdy dostala vážné trhliny. Začala jsem se na lékaře dívat skepticky, začala jsem studovat přírodní metody léčení a obnovy zdraví a postupně jsem docházela k závěru, že o své zdraví se musí postarat především každý sám. A jak mi ukázala dětská zkušenost, jediným skutečným lékařem je moudrost našeho těla, které se umí vyléčit samo, pokud dostane vhodné podmínky. Chemické léky uleví na krátko, ale celkově náš organismus ještě více oslabí svými vedlejšími účinky, takže je pak ještě těžší vrátit se do stavu zdraví.

Abych měla větší přístup k informacím, rozhodla jsem se studovat cizí jazyky. Vystudovala jsem filologii – angličtinu a španělštinu – na brněnské Masarykově Univerzitě a dlouho jsem pracovala jako překladatelka knih a seminářů z nejrůznějších oblastí léčení těla i ducha.

V dnešní době jsem distributorkou produktů Aura-Soma – barevné terapie (původem z Anglie) a mám obchůdek v centru Prahy, kde se snažím shromáždit všechny věci, které mi připadají důležité a potřebné pro naše zdraví a duševní pohodu.

Esenciální oleje

V posledních letech se mou vášní staly esenciální oleje. Došlo k tomu ve chvíli, kdy jsem objevila skutečně kvalitní, přírodní oleje terapeutické kvality (předtím jsem samozřejmě esenciální oleje znala, ale nikdy jsem o nich neměla valné mínění). Zjistila jsem, že kvalita esenciálního oleje je pro výsledek léčení zcela zásadní. Zatímco se skutečně čistými oleji můžete dělat téměř zázraky, oleje horších kvalit, případně ředěné, nastavované, pančované, nikdy nebudou ničím více než voňavkou a při intenzivnějším užívání mohou být i nebezpečné (kvůli obsahu chemikálií a rozpouštědel).

Esenciální oleje považuji za způsob nenásilné harmonizace našeho duševního a fyzického zdraví. Podobně jako se to děje při procházkách hlubokým lesem, po dešti, kdy opět vyšlo slunce a jeho paprsky se odrážejí v kapkách vody na jehličí a všude kolem se vznáší vůně rostlin a pryskyřice. Takové chvíle vás přímo nabíjejí životní silou, narovnávají pochroumané emoce i pokřivené myšlenky, osvěží tělo i ducha. Nemocný člověk zde může zaznamenat hluboký přerod, tak jako k tomu došlo v dětství u mě. Zdravý člověk plný elánu možná nepocítí žádné zvláštní změny, ale určitě ho pobyt v lese alespoň osvěží.

Stejně můžeme vnímat i působení esenciálních olejů. Vždyť jsou vlastně zhuštěnou esencí léčivých rostlin. Koncentrovanou přírodou v lahvičce. Podobně jako procházky lesem, ani oleje nemají negativní vedlejší účinky, nemůžeme si jimi ublížit. Vyléčí nás, pokud to potřebujeme a pokud to jde, neublíží, když to nejde. A jestliže léčení vůbec nepotřebujeme, i přesto nám s nimi bude dobře.

Nesou v sobě inteligenci přírody, která dokáže dobře spolupracovat s moudrostí našeho těla a obě tyto síly dohromady mohou dělat zázraky. Jemně a nenásilně podporují samoléčebné mechanismy těla a vedou nás k opravě pokroucených názorů a nezdravých emocí tak, abychom se mohli navrátit do stavu plného zdraví.

Na těchto stránkách bych se s vámi chtěla podělit o něco ze svých zkušeností s esenciálními oleji, nabídnout vám rady, jak je používat, přinášet zajímavé informace o jejich možnostech i o tom, jak a kde si tyto oleje můžete nejvýhodněji pořídit.

Esenciální oleje a moderní medicína

Esenciální oleje nepovažuji za náhražku způsobu léčení, který se v naší části světa praktikuje, ale spíše za možnost podívat se na  otázku zdraví a nemoci trochu jiným způsobem.

Co když je symptom ukazující se na našem těle jen pozváním k tomu, abychom se pokusili proniknout hlouběji, až “k esenci”, a pochopili, jaký druh nerovnováhy jsme v našem těle vyvolali? Co když si na tuto cestu vezmeme esenci rostlin, kterou staří alchymisté považovali za quintesenci, podstatu, duši rostliny, koncentrovanou léčivou sílu, která nás může dovést k naší vlastní podstatě, abychom dokázali ztracenou rovnováhu znovu nalézt.

Nechci bojovat proti paradigmatům moderní medicíny, proti vyhledávání a pojmenovávání nových a nových symptomů, které se pak potlačují chemickými léky. Je to zbytečný boj.

Chci ukázat, že se o své zdraví můžeme dobře postarat sami i daleko jednodušším a bezpečnějším způsobem – třeba právě pomocí esenciálních olejů.

Přeji si, aby i vám přinesly pevnější zdraví, pohodu a větší radost ze života. A aby nám všem stále odlehčovaly a projasňovaly naši lidskou existenci.

 

 

Esenciální oleje dōTERRA

dōTERRA znamená dar země

Nejraději pracuji s esenciálními oleji firmy dōTERRA. Jsou to oleje špičkové kvality, čisté, bezpečné. dōTERRA je navíc firmou, která zároveň s produkcí esenciálních olejů podporuje a sama rozvíjí mnoho projektů na pomoc Zemi i jejím obyvatelům. Oleje získává přímo od pěstitelů, kterým poskytuje prostředky a pomoc přesahující rámec pouhého obchodu.

Podívejte se na toto video, má české titulky:

 

 

 Esence života

Spolek Esence života

Toto přání udělat svět lepším místem pro všechny sdílí mnoho Wellness advokátů - lidí, kteří oleje nakupují, sdílejí a šíří. Proto jsem i já se skupinkou podobně smýšlejících lidí založila spolek Esence života, jehož hlavním cílem je vrátit přírodě alespoň trochu z toho, co jsme od ní dostali, jako poděkování za její dary.

Více informací najdete zde: