Levandule pomáhá i vystresovaným zvířatům

Nedávno prodělala tříletá fenka mých známých na jisté veterinární klinice zdánlivě banální zákrok. Ovšem někde se něco nepovedlo – snad vliv anestezie v kombinaci se stresem a naprosto nevhodným prostředím, do kterého byla fenka umístěna po zákroku, způsobilo těžký stav, ze kterého se dostávala zhruba 8 hodin.

Když jsem se dozvěděla, že fenečka leží na klinice v křeči a se srdíčkem bijícím v šíleném rytmu, začala jsem přemýšlet, co by mohlo kromě kapaček a dodávaných minerálů pomoct. Když jsem na kliniku dorazila, první, co mě „uhodilo do uší“, byl šílený rytmus pípání EKG, na který byla fenka napojená. A tak to prý bylo už několik hodin. Říkala jsem si, že tohle přece ani zdravé srdíčko mladého zvířete tak dlouhou dobu už nemůže vydržet. Všechno má své meze.

Honem jsem jela domů probrat to, co mi zbývalo z olejů dōTerra. Z těch, které připadaly v úvahu, jsem měla už jen pár kapek Balance a Lavender. Přivezla jsem levanduli a poradila kamarádce, ať si pár kapek kápne do dlaní, rozetře si je a vetře fence na tváře a hlavu. Stála jsem venku na chodbě a poslouchala zběsile vyvádějící EKG… a najednou se pípání zklidnilo a kamarádka vyšla z místnůstky, kde fenka ležela na zemi napojená na EKG. „Tak už jsem ji natřela,“ řekla mi a obě jsme se zaposlouchaly do najednou výrazně klidnějšího rytmu EKG. Bylo to jako zázrak.

Fenečka začala opět komunikovat s paničkou, spasmus pomalu ustoupil. Po dlouhých hodinách konečně nastal obrat… levandule je prostě skvělá!

                                                                                                                                              Jana Vrbacká

http://www.azawakh-czech.estranky.cz/

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.