Kladivo na těžké kovy

Těžké kovy se týkají nás všech. Přicházejí z vody, z potravy, z postřiků na ovoce, ze vzduchu, z amalgámových plomb a z očkovacích vakcín. Jejich odstranění je zdlouhavé a obtížné, protože jsou zabudované do tkání a kostí v našem těle.

S těžkými kovy bývají spojené nejrůznější symptomy: deprese, úzkosti, srdeční poruchy, závislosti, rakovina, chronická únava, vysoký krevní tlak, autismus, ztráta paměti, demence, Alzeimerova choroba, porucha funkce nadledvinek, poruchy štítné žlázy, kandidóza, Parkinsonova choroba, chronické bolesti, hyperaktivita, poruchy pozornosti, artritida, roztroušená skleróza, autoimunitní onemocnění a mnoho dalších potíží.

Abychom je odstranili, musíme dodat mnoho prvků, které je v těle nahradí, potom látky, které je vyloučí do krve a lymfy, a pak ještě použít absorpční látky, které vyloučené kovy naváží a bezpečně vyvedou ven. Jinak hrozí jejich re-absorpce, případně poškození ledvin.

Prvky, které je nutné průběžně dodávat: Vitamín C, vápník, hořčík, selen, mangan, zinek, aminokyseliny (pro detoxikaci) a omega 3 mastné kyseliny (kvůli regeneraci nervové soustavy), mořskou sůl nebo čerstvou kozí syrovátku (rovnováha elektrolytů).

Pokud se rozhodnete užívat doTERRA Lifelong Vitality – najdete tam téměř všechny potřebné prvky.

Z absorpčních látek doporučuji Zeolit, Chlorellu a Enterosgel/Sanogel (alespoň některé z nich) – cca 30 min před použitím látky, která kovy vyváže z tkání.

Z esenciálních olejů můžete použí:

Směs na odstranění kovů z mozku: 4kp kadidla, 5kp smilu (helichrysum), 3kp cypřiše, 3kp levandule. Nakapeme do 10ml roll-on lahvičky a dolejeme ředícím olejem (nejlépe frakcionovaným kokosovým)

Aplikujeme 2x denně od zadní strany uší po krku dolů, ke klíčním kostem.

Vnitřně do kapsle: 2kp Cilantro (nať koriandru) a 2 kp kadidla 2x denně.

Cilantro mažeme také na zápěstí (detoxikace horní poloviny těla) a na kolena (dolní polovina těla).

Užíváme 1 měsíc, potom měsíc pauza a pak opět pokračujeme. Celková detoxikace a regenerace může trvat i několik měsíců nebo rok, i déle, podle míry obtíží a množství kovů v těle.

Protože po vyvedení těžkých kovů se obvykle aktivují skryté infekce (včetně boreliozy), doporučuje se následující měsíc (nebo i v průběhu prvního, podle situace) užívat:

2x denně v kapsli po jedné kapce a dolít nosným olejem: skořici, hřebíček, kasii a oregano. Tyto oleje také pomáhají odstranit těžké kovy.

Během dne popíjet vodu s citrusovými oleji – citron, pomeranč, grapefruit, případně je užívejte v kapsli.

Z dalších prostředků k odstranění těžkých kovů doporučuji olej z cedrových jadérek a chlorellu, která působí jako absorpční prostředek, ale zároveň těžké kovy z tkání i sama vytahuje.

Z dalších podpůrných prostředků doporučuji sůl Meine Base od firmy Jentschura. Vhodná je každodenní koupel nohou a koupel celého těla alespoň 1x týdně.

K průběžné lehké detoxikaci můžete zkusit toto výborné PESTO. Působí na vyvedení rtuti, olova, kadmia i hliníku. Ingredience působí synergicky, vzájemně se podporují. Užíváme 2x denně čajovou lžičku, alespoň po dobu 3 týdnů. Jako preventivní detox se doporučuje alespoň 1x do roka.

Ingredience:

2 napěchované šálky čerstvé koriandrové nati (pokrájené)

4 stroužky česneku (selen)

1/3 šálku para ořechů (selen)

1/3 šálku slunečnicových semínek (cystein)

1/3 šálku dýňových semínek (zinek, hořčík)

2/3 šálku lničkového oleje (můžete i lněný, pokud seženete čerstvý a kvalitní)

(lnička setá je divoká rostlina, předchůdce lnu. Pěstovala se v Evropě do 2. světové války, než  z ní byl vyšlechtěn len. V Rusku se pěstuje stále. Její olej je bohatý na omega 3 mastné kyseliny a je mnohem stabilnější než lněný. Oxidací může zhořknout, ale nemění strukturu a nevznikají v něm karcinogenní látky. Proto je daleko bezpečnější než lněný olej.)

2 lžičky řasy dulse

Miso na dochucení, případně Ume ocet

4 lžíce citronové šťávy

6 kapek esenciálního oleje Cilantro (doTERRA)

Postup:

umixujeme pokrájenou koriandrovou nať s lničkovým (lněným) olejem a přidáme česnek, miso, citronovou šťávu, ume ocet a řasy dulse. Ořechy a semínka můžeme pomlít zvlášť a pak vše přidat do mixéru. Umixujeme společně na hladkou hmotu, přendáme do menších zavařovacích sklenic a uchováme v ledničce (případně v mrazničce).

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *